Najpopularniejsze firmy kurierskie

Na polskim rynku istnieje wiele wartościowych firm kurierskich, z których usług codziennie korzysta naprawdę wiele osób. Z tego powodu warto jest znać przynajmniej te najbardziej popularne. Przyda Ci się taka wiedza w szczególności wtedy, kiedy zechcesz nadać jaką paczkę. Oczywiście firm jest naprawdę sporo, ale my wymieniliśmy te absolutnie najbardziej popularne. Są godne zaufania i warto jest korzystać z ich usług.

DPD

Firma swoją działalność rozpoczęła jeszcze w roku 1991, a w 1998 roku została kupiona przez Grupę Poczty Szwedzkiej. To właśnie to przejęcie sprawiło, że DPD zaczęło się naprawdę szybko rozwijać i inwestować w coraz lepsze zaplecze. Szczególna rozbudowa całej infrastruktury logistycznej nastąpiła w latach 2006-2012, co było kapitalnym posunięciem zważywszy na to, że handle e-commerce kwitnie i ludzie wysyłają coraz więcej paczek.

UPS

Zapewne niejeden raz widziałeś charakterystyczne czarne busy z nalepką UPS. Firma została założona jeszcze w roku 1907 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki jako niewielka firma, która miała zajmować się dystrybucja paczek. Przez kolejne kilkadziesiąt lat urosła do wielomiliardowego biznesu, który dzisiaj cieszy się uznaniem wśród klientów. Zdecydowanie jest to jedna z najsilniejszych marek na całym świecie w kategorii usług kurierskich.

DHL

Firma działa obecnie w 220 krajach na całym świecie i zajmuje się dostarczaniem różnego rodzaju przesyłek. Zatrudnia prawie 340 000 pracowników, co jest zdecydowanie zawrotną liczbą. Niezależnie od tego jakie potrzeby logistyczne mają klienci, to DHL z pewnością będzie w stanie je jak najbardziej zaspokoić. Firma nie ukrywa swoich zamiarów i wyraźnie mówi, że chce zostać największą firmą logistyczną na świecie. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy w przyszłości, tym bardziej, jeśli popatrzymy na to wszystko przez pryzmat rozwoju w ostatnich latach jaki poczyniła ta firma. Zdecydowanie warto jest obserwować co będzie dalej, bowiem przyszłość DHL wygląda obiecująco, co będzie również z korzyścią dla klientów. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@misjanadziei.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są cienie i blaski pracy kuriera,  jak założyć firmę transportową oraz inne ciekawostki dotyczące przesyłek i transportu. Zapraszamy!

sprawdzanie i ocena używanego samochodu przed kupnem