W jaki sposób wysłać list za granicę?

Do tej pory nie musiałeś wysyłać listów za granicę i nie wiesz jak to robić, a teraz pojawiła się taka konieczność? W takim razie jak najszybciej zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, ponieważ to właśnie tutaj znajdziesz wszystko co będzie Ci niezbędne do tego, aby prawidłowo wysyłać przesyłki listowne poza granicę naszego kraju.

Jak wygląda adresowanie?

Warto rzucić okiem na stronę Poczty Polskiej, ponieważ to właśnie tam znajduje się bardzo szczegółowy wzór, który z pewnością pomoże Ci we właściwym zaadresowaniu swojej przesyłki. Warto pamiętać przede wszystkim o tom, aby adresować zgodnie ze standardami, które panują w kraju do którego ten list ma trafić.

Jakie opcje wysyłki?

W zasadzie tutaj mamy do wyboru takie same możliwości, jak w przypadku listów krajowych. Czyli możesz zdecydować się na list zwykły(nierejestrowany) oraz polecony, który już jest rejestrowany. Dodatkowo masz do wyboru ekonomiczny lub priorytetowy. Warto zauważyć, że przesyłki priorytetowe powinny być dostarczane w granicach 3 dni do krajów Europejskich, a w ciągu 5 dni do pozostałych krajów na świecie.

Ograniczenia zawartości

Z tym także należy się zapoznać wcześniej, ponieważ jest kilka rzeczy o których musisz pamiętać wysyłając listy za granicę. Przede wszystkim zakazane jest wysyłanie przedmiotów, które ze względu na charakter zawartości czy opakowanie mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla pracowników poczty. W żadnym wypadku nie można także wysyłać listów, w których będą znajdowały się narkotyki lub inne substancje zakazane. Niedozwolone są oczywiście materiały wybuchowe oraz łatwopalne.

Jeśli przesyłane są towary spoza unii europejskiej, to wtedy nadawca musi wypełnić specjalną deklarację CN 22 lub CN 23. To ważne ze względów celnych i nie można o tym zapominać, ponieważ można narazić się na problemy celno-skarbowe. Kary są bardzo wysokie, wiec nie opłaca się ryzykować i z premedytacją wysyłać tego typu rzeczy bez zgłoszenia.

Mamy nadzieję, że dzięki tym krótkim poradom jeszcze szybciej poradzisz sobie z zaadresowaniem listu i jego wysyłką poza granice. W razie czego zawsze można dopytać się na poczcie. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@misjanadziei.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są cienie i blaski pracy kuriera,  jak założyć firmę transportową oraz inne ciekawostki dotyczące przesyłek i transportu. Zapraszamy!

sprawdzanie i ocena używanego samochodu przed kupnem