Jakie są blaski i cienie w zawodzie kuriera?

Zapewne zgodzisz się z nami, że w zasadzie każdy zawód będzie miał swoje plusy i minusy. Jednakże sytuacja na rynku pracy jest tak nieciekawa, że wiele osób jest wstanie wytrzymać pewne niedogodności, byleby tylko mieć stały dochód. Z jednej strony wydaje się to brutalne, jednakże jeśli ktoś będzie ciągle wybrzydzał, to prędzej, czy później będzie musiał się liczyć z tym, że skończy w kolejce do Urzędu Pracy. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem wad i zalet pracy kuriera, bowiem jest to w ostatnich miesiącach zawód, który staje się coraz bardziej popularny.

Co przemawia za pracą na stanowisku kuriera?

Z pewnością jest to kontakt z ludźmi, co dla niektórych osób jest po prostu priorytetem. Lubią rozmawiać z innymi osobami i mieć z nimi kontakt na bieżąco. To bardzo ważna, aby odnajdywać jak najwięcej plusów, ponieważ kiedy trafią się gorsze dni, to może nas podnieść na duchu. Kolejną rzeczą, która może być w tym przypadku uważana za zaletę jest praca w ciągłym ruchu. W zasadzie nie ma tutaj miejsca na jakąkolwiek monotonię.

Bez wątpienia dla wielu osób dobrym rozwiązaniem jest również to, że mogą prowadzić własną działalność.  Uczy to przede wszystkim samozaparcia i przedsiębiorczości, która niestety w młodych ludziach jest rzadko spotykana. Warto więc mieć to na uwadze. Bez wątpienia praca jako kurier może być również dobrym wstępem do tego, aby pracować w firmie kurierskiej na innych stanowiskach.

Teraz trochę o minusach pracy jako kurier

Niestety nie żyjemy w idealnym świecie i tutaj również zdarza się, że trafiają się różnorodne problemy. Przede wszystkim na kurierze ciąży ogromna odpowiedzialność za wszystkie przewożone przesyłki. Często jeśli nadawca źle zapakował paczkę, to w pierwszej kolejności obrywa się właśnie kurierowi, pomimo tego, że on z tą paczką obchodził się jak z jajkiem.

Bardzo istotny jest tutaj również nienormowany czas pracy, gdyż nie do końca da się przewidzieć ile zejdzie Ci z rozwożeniem przesyłek. Można powiedzieć, że każdy dzień jest niepowtarzalny, co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@misjanadziei.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są cienie i blaski pracy kuriera,  jak założyć firmę transportową oraz inne ciekawostki dotyczące przesyłek i transportu. Zapraszamy!

sprawdzanie i ocena używanego samochodu przed kupnem